Ödüller

İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri lisans öğretimlerini başarı ile sürdürürken, akademik danışmanları ile birlikte yarışmalara hazırlanarak üstün başarılar elde etmektedir. Mühendislik Fakültesi öğrencilerimizin yarışmalarda aldığı ödüller şöyle sıralanıyor:
 

IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması BİRİNCİLİK DERECESİ
“Autonomous Lane and Vehicle Tracking using Deep Learning” başlıklı bitirme projesi ile
Masum Celil OLGUN, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Zakir BAYTAR, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Kadir Metin AKPOLAT, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Danışman: Doç. Dr. Özgür Koray ŞAHİNGÖZ
TÜBİTAK 2241/A Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı

​Aylin YAĞMAN, Edanur ÇANKAYA, Kübra DELİGÖZ

“Unilever Gıda Ürünlerinde Stok Yönetimi Optimizasyonu İçin Bir Karar Destek Sistemi’’
Şubat 2016 – Haziran 2016
Danışman: Prof. Dr. Tülin AKTİN Yaprak DOLGUN, Aylin BAYKAN, Gözde M. DERİCİ

 

“UPS Türkiye’de Optimizasyon Tabanlı Network Tasarımı’’
Şubat 2016 – Haziran 2016
Danışman: Doç. Dr. Fadime ÜNEY-YÜKSEKEPE Ahmet KARAKUŞ, Can AKBAŞ

 

“Ford-Otosan Yeniköy Fabrikası Motor Montaj Proseslerinde Değer Akış Şeması Çalışması’’
Eylül 2016 – Ocak 2017
Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Zeynep GERGİN 
DASK DEPREME DAYANIKLI BİNA TASARIMI YARIŞMASI BEŞİNCİLİK “Alpha Wolfs”
1- Zafer KAZANCI, İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü
2- Rüzgar IŞILDAR, İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü
3- Yusuf ÇAKIL, İnşaat Mühendisliği Bölümü TÜBİTAK 2241/A Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Tezi Destekleme Programı

 

Tuba Erdem, Beyza KEYDAL
“İçecek Üretim Sistemi için Sıra Bağımlı Hazırlık Süreleri Altında Üretim Hattı Planlama ve Çizelgeleme Benzetim Modeli’’
Şubat 2015 – Haziran 2015
Danışman: Doç. Dr. Rifat Gürcan ÖZDEMİR Suzan GÜRELİ, Şimal AYSEVER

 

“Denetçi Rotalama Problemine Bir Matematiksel Modelleme Yaklaşımı’’
Şubat 2015 – Haziran 2015
Danışman: Doç. Dr. Fadime ÜNEY-YÜKSEKTEPE   
ULUSLARARASI DESIGN & CONSTRUCT 2014 ÇELİK KÖPRÜ YARIŞMASI BEŞİNCİLİK “Call of Bridge”
1- Zülküf Mahmut KÖSELİÖREN, İnşaat Mühendisliği Bölümü
2- Hasan AYDIN, İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü
3- Batuhan TARANCI, İnşaat Mühendisliği Bölümü
4- Berat Alican TUĞAN, İnşaat Mühendisliği Bölümü 
DASK DEPREME DAYANIKLI BİNA TASARIMI YARIŞMASI ALTINCILIK “Buckingham Palace”, YİRMİBİRİNCİLİK “Balbasar”,
1- Fahri ÖZDEMİR, İnşaat Mühendisliği Bölümü
2- İlknur EREN, İnşaat Mühendisliği Bölümü
3- Sevinç GÖZEGÜ, İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü
4- Hamdi AKTÜRK, İnşaat Mühendisliği Bölümü
5- Elif EZER,  İnşaat Mühendisliği Bölümü
6- Enes AYDIN, İnşaat Mühendisliği Bölümü
7- Emre MUHARREMOĞLU, İnşaat Mühendisliği Bölümü
8- Anıl ALİOĞLU, İnşaat Mühendisliği Bölümü
ULUSLARARASI DESIGN & CONSTRUCT 2013 ÇELİK KÖPRÜ YARIŞMASI BİRİNCİLİK “SPANtech”
1- Ahmet Cenk SAKA, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 4
2- Kenan Can EREL, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
3- Bünyamin TOPÇU, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
4- Hasan Ali TUNÇOK, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3 
TET Ar-Ge Yarışmasında BİRİNCİLİK DERECESİ
PUPIL adlı robot ile.
1- Umut Can KÖSEALİ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 3
2- Alperen ÇELİKKOL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 3
TET Ar-Ge Yarışması BİRİNCİLİK DERECESİ 
MİDAS adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2011 Mezunu
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2012 Mezunu
Uludağ Robot Günleri 2012 BİRİNCİLİK DERECESİ 
MİDAS adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2011 Mezunu
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2012 Mezunu
ROBOGAMES ‘Open Best of Show (Serbest Kategori)’ Grubunda İKİNCİLİK DERECESİ 
MİDAS adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2011 Mezunu
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2012 Mezunu
ULUSLARARASI DESIGN & CONSTRUCT 2012 ÇELİK KÖPRÜ YARIŞMASI DÖRDÜNCÜLÜK "WriSTeel"
1- Cihan ŞAHİN, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
2- D.Yiğit ÇAM, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
3- Erol BEYAZAĞAÇ, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
4- Melih KANAT, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
5- Mustafa KOCAMAN, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
İTÜRO 2012-İTÜ Robot Olimpiyatları BİRİNCİLİK DERECESİ 
MİDAS adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2011 Mezunu
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2012 Mezunu
9. Uluslararası ODTÜ Robot Günleri 2012 Proje Yarışması İKİNCİLİK DERECESİ 
MİDAS adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2011 Mezunu
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 2012 Mezunu
Windows Phone Camp BİRİNCİLİK DERECESİ 
Windows Phone adlı uygulaması ile.
Umut Can KÖSEALİ, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 3

Microsoft Student Partner 2011
Can EYÜPOĞLU Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Microsoft tarafında dünya çapında yürütülen Microsoft Student Partner programına MSP olarak seçildi. 
URG’11-Uludağ Robot Günleri 2011 BİRİNCİLİK DERECESİ
(S.W.A.R.M  Superior War and Reconnaissance Machine) adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 3
SAÜRO2011- Sakarya Üniversitesi  Robot Robot Topluluğu 2011 İKİNCİLİK DERECESİ
(S.W.A.R.M  Superior War and Reconnaissance Machine) adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 3
ULUSLARARASI DESIGN & CONSTRUCT 2011 ÇELİK KÖPRÜ YARIŞMASI BİRİNCİLİK “Steel Fighters”
1- Emrah İZGİ,  İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
2- M.Hakan GÜZELBULUT, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
3- Metin İPEK, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
4- Mustafa AYDOĞDU, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
5- Okan ZEYREK, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
6- Sinan DEMİRAL, İnşaat Mühendisliği Bölümü, 3
İTÜRO2011-İTÜ Robot Olimpiyatları İKİNCİLİK DERECESİ  ve "8. ULUSLARARASI ODTÜ ROBOT GÜNLERİ 2011"(S.W.A.R.M  Superior War and Reconnaissance Machine) adlı robot ile.
1- Semih ÇELİK, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
2- Görkem SARIGÜL, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 4
3- Erdem TATLI, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü, 3

KADIKÖY İSKELESİ ve YAKIN ÇEVRESİ ULUSAL ÖĞRENCİ MİMARİ FİKİR YARIŞMASI SATIN ALMA ÖDÜL
1- Ecem KOCAARSLAN, Mimarlık Bölümü, 3
2- Ali Derya MUTLU, Mimarlık Bölümü, 3
3- Önder DİNLER, Mimarlık Bölümü, 3
MIMED 2010 MİMARLIK EĞITIMI DERNEĞİ ÖĞRENCI ÖDÜLLERI YARIŞMASI JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ ve BAŞARI ÖDÜLÜ
1- Aybüke ÜLKÜSEVEN, Mimarlık Bölümü, 3
2- Arda DÖNMEZ, Mimarlık Bölümü, 3
3- Özlem GÜLER, Mimarlık Bölümü, 4
4- Özlem ÖZTÜRK, Mimarlık Bölümü, 4
5- Ayşegül AYKUT, Mimarlık Bölümü, Mezun