Mühendislik Fakültesi 2021 Sertifika Programları

BÜTÇE VE PLANLAMA YÖNETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru

Mühendislik Fakültesi bölümleri, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı derslerinin  %100’ünü üniversitenin uzaktan öğretim alt yapısını kullanarak yapacaktır.
Ders düzenleri ve içeriklerinin ayrıntılı tanımları, bölümlerin web sayfalarında “Akademik Paket” başlığı altında yayınlanmaktadır.
 

Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tülin Aktin'in Danışmanlığını Yaptığı Proje TÜBİTAK Tarafından Kabul Edildi

Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Endüstri Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Tülin Aktin’in akademik danışmanlığını yaptığı Volt Enerji ve Bilişim Teknolojileri Paz. San. ve Tic. Ltd. Şti. tarafından yürütülecek olan “Çoklu Piyasa İçin Hidroelektrik Santrallerin Enerji Üretim Optimizasyon Platformunun Geliştirilmesi” başlıklı proje, “1507 – TÜBİTAK KOBİ Ar-ge Başlangıç Destek Programı” kapsamında kabul edildi.

Hocamızı tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

Akademisyenlerimizin Makalesi IIOAB Journal Dergisinde Yayımlandı

Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Tülin Aktin, Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Fadime Üney Yüksektepe ve araştırma görevlilerimizden Fatma Kutlu Gündoğdu’nun yazarları arasında yer aldığı “A MATHEMATICAL PROGRAMMING APPROACH TO PAIRED KIDNEY EXCHANGE: THE CASE OF TURKEY” isimli makale, IIOAB Journal dergisinde yayınlamdı.

Mühendislik Fakültesi’nde Ders Saati Ücreti Karşılığında Görevlendirilecek Öğretim Elemanları için Uygulanacak İlkeler

2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 31’inci maddesi uyarınca, İstanbul Kültür Üniversitesi Mühendislik Fakültesi lisans programlarında, öğretim üyesi bulunmayan dersler veya herhangi bir dersin özel bilgi ve uzmanlık isteyen konularının eğitim-öğretim ve uygulamalarında ders saati ücreti karşılığında görevlendirilecek öğretim elemanları için uygulanacak ilkeler, “T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” de göz önüne alınarak, aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Öğrencilerimiz IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması'nda "Türkiye Birincisi" Oldu

İKÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerimizden Masum Celil Olgun, Zakir Baytar ve Kadir Metin Akpolat'ın Doç. Dr. Özgür Koray Şahingöz danışmanlığında hazırladıkları “Autonomous Lane and Vehicle Tracking using Deep Learning” isimli bitirme projesi, 15-16 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen IEEE Türkiye Lisans Bitirme Proje Yarışması'nda “Türkiye Birincisi” seçildi.

Öğrencilerimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

“Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği 38. Ulusal Kongresi”

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü akademisyenleri ve öğrencileri, 26-29 Haziran tarihleri arasında Eskişehir’de düzenlenen “Yöneylem Araştırması ve Endüstri Mühendisliği 38. Ulusal Kongresi”ne katıldılar. 

Anadolu Üniversitesi tarafından düzenlenen toplantıda hocalarımız ve öğrencilerimizden;