Kültür'lüler Deprem Bölgesinde

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Deprem Hasar Tespit ve Değerlendirme Ekibi üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Edip Seçkin ve Dr. Öğr. Üyesi Erdal Coşkun; Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen felaketin sonuçlarının incelenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla İKÜ Rektörlüğü'nün görevlendirmesiyle 8-12 Mart 2023 tarihleri arasında deprem bölgesini ziyaret ettiler.

Kahramanmaraş, Gaziantep, Nurdağı, İslahiye, Hatay, Pazarcık, Antakya ve Samandağı bölgelerinde felaketin yapısal izlerini yerinde tespit eden hocalarımız, elde ettikleri verileri değerlendirmek üzere geri döndüler. 
 
Deprem Hasar Tespit ve Değerlendirme Ekibimiz, 29 Mart-2 Nisan 2023 tarihleri arasında İnşaat Mühendisliği Bölümü akademisyenlerimizden Dr. Öğr. Üyesi Pınar İnci Koçak'ın da katılımıyla bölgeyi ikinci kez ziyaret ederek, ulusal ve uluslararası araştırmacılarla birlikte gerçekleştirilen inceleme ve değerlendirme çalışmalarına katkıda bulundular. İkinci aşamada Gaziantep, Nurdağı, İslahiye, Hatay, Pazarcık, İskenderun, Malatya, Gölbaşı ve Çiğli bölgelerine ziyaretler yapılarak, bölge ve yapılardan bilgiler toplandı.


Son Güncelleme Tarihi: Cu, 04/07/2023 - 11:14